Bilgi Talep Formu

İnce Ruhun Sıcaklığıyla…

Kimi zaman eşsiz renk şöleninin hakim olduğu bir gökyüzünde günbatımını izlerken, kimi zaman sessizliğin hakim olduğu bir zaman diliminde toprağın kucağında oturmuşken, kimi zaman da gecenin büyülü karanlığının hakim olduğu yıldızlarla süslenmiş gökyüzüne ilişmişken gözler, duyulan haz değil midir aşk?

Toprağa yüz yıllarca tutunan zeytin ve çam ağaçlarının köklerine temelden oyun arkadaşı olan Grande Amore Konakları, insan ruhunun inceliğini yapı malzemelerine harç yaparak sizlerle buluşturuyor. Hem bu oyunun çocuk saflığına hem de yuva sıcaklığına sizi çağırıyor.

Yarımadanın Prensesi: Urla!

Urla, Yunan bilge Anaksagoras'ı ve Nobel Edebiyat ödülü sahibi olan Yunan Şair Yorgo Seferis'i doğurup, onları kundaklayan ana kollarını, Neyzen Tevfik, Necati Cumalı ve Tanju Okan'a da açmıştır. Anaksagoras'ın felsefesine can suyu, Yorgo Seferis'in şiirlerine ana sütü, Neyzen Tevfik'in üflediği ilk neye nefes, Necati Cumalı'nın öykü ve romanlarına ilham perisi, Tanju Okan'ın şarkılarına dokuzuncu nota olmuştur Urla.

Güzelbahçe, Seferihisar, Çeşme ve Karaburun ile birlikte "yarımada" adlı sanatsal gösteriyi çok uzun yıllardır aynı mutlulukla sergileyen Urla, hem Ege denizinin açıklarına hem de İzmir Körfezi'ne bakan güzel yüzü ile bu gösterinin prensesidir.

Biz izleyicilerini bir prenses edasıyla reverans vererek selamlayan Urla'yı ayakta alkışlıyoruz. Grande Amore Konakları'nın bu coşkusunun iki kaynağı var: Mavinin umudu ve yeşilin huzuru…