Bilgi Talep Formu

shapes

Olimpos’un Sönmeyen Ateşi

"Aşk özge ateştir, ısınır onda ayaz / Yandıkça o, taşlar yumuşar, sert kalmaz" diyor Mevlana…

Keyif köşesinin bahçede ateş kuyusunun yanına usulca yerleştiği, Olimpos'un sönmeyen ateşiyle hep sıcak kalan muhabbetin giderek koyulaştığı, alev renginden bir gecenin sabah doğan güneşi karşıladığı bir ortam…

Kitapların İçindeki Nefes

Alman Edebiyatçı Goethe'ye "Hangi okuyucuyu istersiniz?" diye sorduklarında, "En bağımsızını… Beni, kendini ve dünyayı unutup yalnız kitabın içinde yaşayanı!" diye yanıt vermiş. Ünlü edebiyatçının verdiği bu yanıt, konutunuzun kütüphane ve çalışma odasını tasarlarken çıkış noktamız oldu. Size kendinizi ve dünyayı unutturup, yalnızca kitapların içinde nefes aldıracak yalınlıkta ve tasarımda olmalıydı.

"Sanat, güzelliğin anlatımıdır. Bu anlatım, söz ile olursa şiir, name ile olursa musiki, resim ile olursa ressamlık, oyma ile olursa heykeltıraşlık, bina ile olursa mimarî olur." diyor Atatürk. Biz güzelliği size mimarî ile sunarken, siz belki de bu çalışma odanızda sanatın diğer dallarıyla anlatmak isteyeceksiniz.

Suyun Saflığından
Düşlerin Sonsuzluğuna...

Her sanat yapıtı, sanat denizine düşen bir damladır. Biz o damlayı Grande Amore Konakları'ndaki organik havuzlarımızda siz de tüm bedeninizle hissedin istedik. Hem de binlerce damla ile… Dinginliğe susamış ruhunuza bir ferahlık armağan ederek ve umutlarla atan yüreğinize su serperek…

Uçuşan tül perdelerin ezgisinin karıştığı bir müzik dinlemenin ya da o ezgiyle birlikte kitap okumanın huzuru nasıl anlatılabilir ki? Biz anlatmaya çabalamaktansa, geniş bir oturum alanında, deniz manzarasının canlı resminde, taş duvarların otantik güzelliğinde size yaşatmak istedik.